Katalog

Producenci

eRaty - Santander Bank

Rękawiczki rowerowe

Rękawiczki kolarskie męskie czy damskie to akcesoria rowerowe, ich zadanie to przede wszystkim zapewnienie komfortu jazdy, pewny chwyt kierownicy rowerowej i zapobiegają tworzeniu się odcisków na dłoni. Ochraniają dłoń przed otarciami, najlepiej można ich doświadczyć w kolarstwie MTB przy omijaniu przeszkód czy upadku rowerzysty.

Rękawiczki rowerowe możemy podzielić na dwie grupy:

Rękawiczki rowerowe z krótkimi palcami- czyli takie, które umownie pozbawione są osłony palcy, ale mimo to chronią dłonie. Typowo letnie rękawiczki i najczęściej w tej porze roku wybierane. Takie rękawiczki to konstrukcje przewiewne i bardzo dobrze odprowadzające pot i powietrze, wykonane z delikatnej skóry lub tkaniny bardzo dobrze dolegającej do skóry dłoni. Tego typu rękawiczki są dosyć delikatne w dotyku i pozbawione ociepleń, membran chroniących od wiatru i deszczu. Niektóre posiadają uchwyty ułatwiające ściąganie. Spody takich rękawiczek, zależnie od modelu, posiadają wstawki żelowe lub z innym wypełniaczem, którego zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania. Nie nadają się w chłodne dni, chyba że komuś nie przeszkadzają zmarznięte dłonie.

Długie rękawiczki rowerowe - czyli z długimi palcami, całkowicie zakrywające dłonie kolarza. Rękawiczki, zależnie od modelu i materiałów z jakich zostały wykonane, mogące służyć cały rok. Wiosna i jesień to pora na rękawiczki z membranami, tzw. WINDPROOF-ami, które w tych porach roku ochronią przed wiatrem i nie zawsze ciepłego już deszczu. To dosyć delikatne rękawiczki. Następnie rękawiczki rowerowe zimowe do zadań zimowo-jesiennych. Ten rodzaj posiada cechy rękawiczek jesienno-wiosennych z dodatkiem materiałów ocieplających, tzw. Buforów powietrznych , które ochronią nie tylko przed wiatrem i deszczem czy śniegiem, ale i przez mrozem. Dosyć masywnie wyglądające rękawiczki, które zawierają wszystko co najlepsze aby zabezpieczyć nasze dłonie przez ciężkimi i niesprzyjającymi warunkami na rowerze.

PO CO NAM RĘKAWICZKI ROWEROWE?

Najbardziej powszechnym zadaniem rękawiczki rowerowej damskie i męskiej jest ochrona, przed:

-zimnem, mrozem, wiatrem, deszczem, owadami, gałęziami, brakiem komfortu użytkowania jednośladów, w razie upadku, przed nadmiernymi skaleczeniami ( najgorszym, czyli wbijaniem kamyczków w dłonie ), poceniem i tym samym postępującym lepieniem się chwytów, zapewniają też pewniejszy chwyt.

JAK WYBRAĆ RĘKAWICZKI ROWEROWE?

Najlepiej nas odwiedzić :) , i przymierzyć kilka wybranych modeli. Każda para powinna ściśle i komfortowo otaczać i przylegać do naszych dłoni bez nadmiernego ściągania przy ściskaniu dłoni na kierownicy. Rękawice rowerowe to niejako nasza druga skóra i powinna być starannie dopasowane, aby dawała poczucie komfortu a nie przeszkadzała w radości jazdy na rowerze.

DŁUGIE CZY KRÓTKIE?

Zależy od preferencji i środowiska w którym będziemy jeździć. Asfalt to raczej krótkie i bardzo delikatnie rękawiczki, ciężkie jeżdżenie w górach to pełne zabezpieczenie dłoni ( gałęzie, kamienie, piach i upadki). Możliwości jest bardzo dużo, długie zimowe rękawiczki rowerowe chronią przed chłodem, a rękawiczki krótkie umożliwiają pewny chwyt i ochronę dłoni.

Nasz sklep internetowy posiada szeroki wybór rękawiczek na rower, letnie i zimowe, rękawiczki rowerowe męskie z wkładką żelową. Marki które mamy w swojej ofercie to przede wszystkim renomowani producenci Specialized, Fox, Shimano, Rogelli czy Fist.

Widząc jak funkcji pełni rękawica rowerowa, przy zakupie roweru w naszym sklepie rowerowym, dobierz rękawice na rower jaki podstawowy element wyposażenia każdego rowerzysty. Sprawdź Nas !!!

Pokazuje 1 - 50 z 135 elementów