Katalog

Włączone filtry:
  Rozmiar kurtki
  Rodzaj
  Rozmiar

  Producenci

  eRaty - Santander Bank

  Kurtki rowerowe

  Kurtki rowerowe

  Wspominaliśmy już o odzieży i podziale na warstwy. Pora na ostatnią, czyli kurtki. To po odzieży termicznej i bluzach ocieplanych warstwa, którą można w prosty sposób sklasyfikować:

  Podział kurtek rowerowych

  Kurtki z membranami. Ten typ odzieży rowerowej czy sportowej to najczęściej najdroższe rozwiązania i najbardziej zaawansowane technologiczne. Odzież z membranami to w skrócie odzież zapewniająca najwyższy poziom oddychalności oraz wodoszczelności i wiatroszczelności. Różne poziomy tych wartości wyrażane są, np. w 10 000 mm H2O w przypadku wodoszczelności oraz 10 000 g H2O/24h, gdy mowa o oddychalności. To nic innego jak ilość pary wodnej wyprodukowanej przez nas samych jaką taki materiał jest w stanie oddać na zewnątrz oraz jaki napór wody kurtka zatrzyma w razie, np. opadów.

  Kurtki rowerowe budowane są tak aby najbardziej zatrzymać wiatr, aby ten nie wychładzał organizmu podczas jazdy oraz zabezpieczyć przez opadami, zachowując oddychalność na najwyższym możliwym poziomie. Tego typu kurtki to świetne rozwiązanie w trudne warunki, czyli zima, jesień czy chociażby wczesna wiosna. Czasem pytacie, o takie rozwiązania na lato. My odpowiadamy, że to nie zawsze najlepsze rozwiązania. Membrany to rozwiązania które musza sobie radzić z tym co pod kurtką i tym co poza kurtką. Różnice temperatur są niejako kompensowane i tu sprawdzają się one najlepiej. Na lato proponujemy:

  Kurtki bez membran. Kurtki rowerowe tego typu to proste rozwiązania zapewniające przede wszystkim oddychalność. Różnice temperatur w tym przypadku nie są już tak skrajne jak przypadku kurtek membranowych, i dlatego nie skupiają się one na wodoszczelności i i wiatroszczelności jak w ich przypadku. Maja one zapewnić prawidłową ochronę przez skrajnymi podmuchami i opadami nie skupiając się na innych parametrach z prostej przyczyny, w tego typu odzieży są one najczęściej niepotrzebne lub nieskuteczne i tylko przeszkadzają.

  Ogromną zaletą takiej odzieży jest kompaktowość i waga. Można je złożyć w kulkę i wcisnąć w dowolne miejsce nie zyskując na wadze. Idealne rozwiązane w podróży nie tylko na rowerze.

  Różnice

  Kurtki rowerowe z membranami różnią się od zwykłych jak już wiemy możliwościami w skrajnych warunkach. Regulują ciepło i wilgotność. A co z konserwacją? No właśnie. Różnice są duże. Kurtki z membranami wymagają odpowiednich detergentów do prania aby nie zniszczyć powłoki i nie porozklejać szwów łączących i nie pozbawić kurtki założonych parametrów, np. Preparat SPEEDCLEAN do prania tkanin.

  Zwykłe kurtki nie wymagają takich środków piorących  z prostych przyczyn, nie posiadają delikatnych membran, które można zniszczyć piorąc w zwykłych proszkach. Oba typy kurtek potrzebują jednego, impregnacji odpowiednimi preparatami, które nadadzą hydrofobowości i ją utrzymają na odpowiednim poziomie. Najlepszym rozwiązaniem , a na pewno jednym z najlepszym jest; Impregnat MOTOREX PROTEX

  Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów