Katalog

Producenci

Pedały rowerowe

Pedały rowerowe

Pedały rowerowe co to? Jest to w sumie jedna z ważniejszych części układu napędowego, przykręcone do mechanizmu korbowego służą przenoszeniu energii z nóg rowerzysty do całego układu napędowego.

Popularność pedałów rowerowych

Najbardziej popularne pedały występują oczywiście w rowerach miejskich, trekkingowych, górskich, crossowych, e-bike. Zazwyczaj są to proste modele wykonane z tworzywa, aluminium z osią stalową montowaną do reszty korpusu po przez łożyska kulkowe lub maszynowe.
Jedną z odmian pedałów są pedały platformowe - stosowane są w niektórych rowerach górskich, rowerach zjazdowych, rowerach DH czy BMX. Charakteryzują się większymi wymiarami, powłoką antypoślizgową, pinamii stałymi lub wykręcanymi. Te główne cechy nie pozwalają na ześlizgnięcie się nóg nawet podczas trudnych warunków.

Pedały zatrzaskowe to kolejna grupa, która posiada specialny mechanizm zatrzaskowy, który na stałe łączy buty rowerowe z pedałami za pomocą tzw. bloków. Umożliwia to transmisję energii przez 99 procent fazy ruchu nóg.
W świecie rowerowym dostępnych jest kilkanaście rodzajów mechanizmów zatrzaskowych, jaki i kilkunastych producentów takich jak: Shimano, Look, Time.

Pokazuje 1 - 50 z 72 elementów